Logo e-OPAK - Ogólnopolska Pomoc Drogowa
Wezwij Pomoc 24h/7

Pomoc drogowa 24/7

Zgłoś awarię online

Wypełnij formularz

+48 531 120 251

Telefoniczne zgłaszanie awarii

Serwis

+48 512 640 361

Wszystko poza zgłaszaniem awarii (8:00-16:00)

Edit Template
Wezwij Pomoc 24h/7

Pomoc drogowa 24/7

Zgłoś awarię online

Wypełnij formularz

+48 531 120 251

Telefoniczne zgłaszanie awarii

Serwis

+48 512 640 361

Wszystko poza zgłaszaniem awarii (8:00-16:00)

Edit Template

Dania

Opłaty drogowe i winiety w Danii

W Danii korzystanie z dróg jest bezpłatne. opłatom drogowym podlega Most nad Storebælt i połączenie mostowo-tunelowe nad Øresund między Danią a Szwecją.

Ogólne informacje o opłatach drogowych w Danii

Most nad Storebælt, który łączy duńskie wyspy Zelandię i Funen, jest jednym z najdłuższych mostów wiszących na świecie i stanowi kluczowy element duńskiej infrastruktury transportowej. Z kolei kompleks Øresund, obejmujący most i tunel, łączy duńskie miasto Kopenhagę ze szwedzkim Malmö. Obie konstrukcje, ze względu na swoje strategiczne znaczenie i koszty budowy oraz utrzymania, są objęte opłatami. Ułatwiają one podróżowanie między Danii a Szwecją, zapewniając szybkie i wygodne połączenie drogowe.

Opłaty drogowe dla kamperów Danii

Kampery są taryfikowane według ich całkowitej długości. 

  • do 6m
  • od 6m do 10m

Planujesz wyjazd do Danii?

Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym

dopasowanym do Twoich potrzeb.

Płatne mosty w Danii

Most Øresund (Most nad Sundem)

Połączenie mostowo-tunelowe nad Øresund; Kopenhaga-Kastrup (Dania) – Malmö-Lernacken (Szwecja)

 EURSEKDKK
Auta osobowe i kampery do 6m57665440
Auto osobowe do 6m z przyczepą do 15m długości całkowitej oraz kampery od 6m do 10m.1141330880
Auta osobowe z przyczepą powyżej 15m długości całkowitej oraz kampery o długości powyżej 15m21623801570
Motocykle30340225

Ceny uwzględniają pasażerów

W sezonie wysokim ceny mogą być wyższe

Długość pojazdu według danych z dowodu rejestracyjnego

Punkty poboru opłat znajdują się po stronie szwedzkiej. Płatność możliwa jest na miejscu gotówką lub kartą kredytową, a także z góry online i za pomocą transpondera. Bilety online są tańsze i umożliwiają przejazd bez zatrzymywania się dzięki wcześniej zarejestrowanym numerom rejestracyjnym pojazdów. Przy płatności na miejscu zaleca się sprawdzenie i zachowanie paragonu w celu weryfikacji prawidłowej klasyfikacji pojazdu. Ewentualne błędne zaklasyfikowanie kategorii pojazdu może być zgłaszane i reklamowane później.

Już od drugiego przejazdu opłaca się zawarcie umowy ØresundGO (roczna subskrypcja, dawniej BroPas). Dzięki temu cena przejazdu przez most obniża się o ponad połowę. Umowa kosztuje dodatkowo 46 EUR/499 SEK/349 DKK rocznie. Rozliczenie odbywa się poprzez rejestrację numeru rejestracyjnego pojazdu lub za pomocą transpondera ØresundPAY bizz. Transponder ten można używać do rozliczeń opłat drogowych w Danii, Szwecji i Norwegii. Aby korzystać z niego w Norwegii, transponder musi zostać zakupiony po 1 kwietnia 2022 roku.

ØresundGO

Dodatkowo, płatność można dokonać za pomocą transpondera, na przykład od BroBizz, który jest również akceptowany w Szwecji. Aby uzyskać zniżki za kilka przejazdów przez most, należy go połączyć z umową ØresundGO. Transpondery innych wydawców są automatycznie akceptowane, jeśli biorą udział w projekcie EasyGo.

Most Storebælt

Most nad Wielkim Beltem (Storebæltsbroen); Knudshoved (wyspa Funen) – Halsskov (wyspa Zelandia)

  DKK EUR
Auto osobowe poniżej 3m długości 140 18
Auta osobowe, auta osobowe z przyczepą, kampery, do 6m długości całkowitej i poniżej 3,5t DMC 270 36
Auta osobowe, auta osobowe z przyczepą, powyżej 6m długości całkowitej, poniżej 2,7m wysokości i poniżej 3,5t DMC 410 55
Kampery od 6m do 10m długości bez względu na DMC 605 81
Kampery powyżej 10m długości i powyżej 3,5t DMC 960 129
Motocykle poniżej 3m długości 140 18
Motocykle z przyczepami od 3m do 6m długości całkowitej 270 36

Ceny uwzględniają pasażerów

Ceny w euro mogą ulec zmianie wraz ze zmianą kursu

Do obliczenia opłat brana jest pod uwagę rzeczywista długość i wysokość pojazdu, włączając w to ładunek (np. bagażnik na rowery, bagaż dachowy).

Na żółtych pasach ruchu „Kontant” można płacić gotówką. Akceptowane są również banknoty euro, ale reszta wydawana jest w duńskich koronach. Na niebieskich pasach ruchu „Kort” możliwa jest wyłącznie płatność kartą kredytową. Zielone pasy ruchu „Ekspres” są przeznaczone dla pojazdów z automatyczną płatnością za pomocą transpondera („Bizz”) lub numeru rejestracyjnego. Również kampery o masie poniżej 3,5 tony z transponderem mogą korzystać z tych pasów.

Z użyciem transpondera opłata drogowa jest automatycznie pobierana. Aby otrzymać zniżkę, transponder musi być połączony z prywatną umową Storebælt. Transpondery mogą być używane do rozliczania opłat drogowych w Danii, Szwecji i częściowo w Norwegii (nie dotyczy BroBizz). System „PayByPlate”, w którym numer rejestracyjny pojazdu jest rejestrowany, a opłata automatycznie pobierana z karty kredytowej, jest na razie dostępny tylko dla pojazdów z duńskimi tablicami rejestracyjnymi.

Gdy Twoje auto Cię zawiedzie,

Ogólnopolska Pomoc Drogowa e-OPAK

My nie zawodzimy. Jesteśmy zawsze tam gdzie tego potrzebujesz.

Opłaty drogowe w krajach sąsiednich

Niemcy

Norwegia

Szwecja

Nasza misja

Łączymy niesienie pomocy innym z przyjemnością i naszą fascynacją do motoryzacji. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, wciąż podnosząc kwalifikacje i poprzeczkę. Jesteśmy przekonani, że nasze usługi w sposób znaczący poprawią możliwości uzyskania pomocy na polskich drogach.

Wyszukiwanie

Profile

Facebook

e-OPAK na Facebooku