Logo e-OPAK - Ogólnopolska Pomoc Drogowa
Wezwij Pomoc 24h/7

Pomoc drogowa 24/7

Zgłoś awarię online

Wypełnij formularz

+48 531 120 251

Telefoniczne zgłaszanie awarii

Serwis

+48 512 640 361

Wszystko poza zgłaszaniem awarii (8:00-16:00)

Edit Template
Wezwij Pomoc 24h/7

Pomoc drogowa 24/7

Zgłoś awarię online

Wypełnij formularz

+48 531 120 251

Telefoniczne zgłaszanie awarii

Serwis

+48 512 640 361

Wszystko poza zgłaszaniem awarii (8:00-16:00)

Edit Template

Opłaty drogowe i winiety we Włoszech

Opłaty za przejazd autostradami we Włoszech są naliczane na podstawie przebytego dystansu i są pobierane na stacjach poboru opłat, bez konieczności posiadania winiety. Czasami, jak w okolicach Mediolanu, opłaty są naliczane ryczałtowo. Aby korzystać z pasów Telepass, konieczne jest posiadanie urządzenia nadawczego.

Gdy Twoje auto Cię zawiedzie,

Ogólnopolska Pomoc Drogowa e-OPAK

My nie zawodzimy. Jesteśmy zawsze tam gdzie tego potrzebujesz.

Ogólne informacje o opłatach drogowych we Włoszech

Większość włoskich autostrad jest płatna. Przejazd szybkimi drogami (Superstrada) jest bezpłatny. Opłaty są wymagane za niektóre przejazdy graniczne i tunele. Wjazd do stref o ograniczonym ruchu (ZTL) w centrach miast takich jak Mediolan, Bolonia i Palermo jest płatny. Na niektórych autostradach, takich jak A36, A59 i A60 w okolicach Como na północ od Mediolanu, opłaty są pobierane elektronicznie przez system rejestracji tablic rejestracyjnych w systemie Free-flow (więcej informacji na temat płatności na autostradach można znaleźć w dziale: Autostrady/Płatności).

Opłaty drogowe samochodów osobowych we Włoszech

Na włoskich autostradach wszystkie pojazdy dwuosiowe są klasyfikowane w zależności od wysokości przy przedniej osi (do/od 1,3 metra). W tunelach alpejskich możliwe są inne wytyczne.

Opłaty drogowe zestawów pojazdów we Włoszech

Zestawy pojazdów są klasyfikowane różnie w zależności od liczby osi, przy czym osie tandemowe są traktowane jako dwie oddzielne osie. W tunelach alpejskich mogą obowiązywać inne zasady klasyfikacji i ograniczenia.

Opłaty drogowe kamperów we Włoszech

Kampery są klasyfikowane różnie w zależności od liczby osi, przy czym osie tandemowe są traktowane jako dwie oddzielne osie. W tunelach alpejskich mogą obowiązywać inne zasady klasyfikacji i ograniczenia.

Opłaty za autostrady we Włoszech

Na włoskim kontynencie wszystkie autostrady są płatne, z wyjątkiem A2 biegnącej z Salerno do Reggio di Calabria. Na Sycylii opłaty drogowe obowiązują tylko na A20 między Mesyną a Palermo oraz na A18 z Mesyny do Katanii.

System poboru opłat różni się w zależności od trasy: opłaty są pobierane na stacjach poboru w systemie zamkniętym lub otwartym, głównie w okolicach Mediolanu. Dodatkowo, istnieje całkowicie elektroniczny system „Free-flow” na autostradach A36, A59 i A60 w okolicy Como, gdzie bezpośrednia płatność na stacjach poboru opłat nie jest możliwa.

Opłaty drogowe są naliczane na podstawie liczby osi pojazdu.

2 osie – Klasa APojazdy z 2 osiami o wysokości do 1,3 m przy przedniej osi.
2 osie – Klasa BPojazdy z 2 osiami o wysokości powyżej 1,3 m przy przedniej osi.
3 osiePojazdy i zestawy pojazdów z 3 osiami.
4 osiePojazdy i zestawy pojazdów z 4 osiami.
5 i więcej osiPojazdy i zestawy pojazdów z 5 i więcej osiami.

System Zamknięty
Na większości stacji poboru opłat obowiązuje tzw. system zamknięty: przy wjeździe należy pobrać bilet, który opłaca się przy wyjeździe z autostrady. Kwota jest obliczana na podstawie przebytej odległości. Pas ruchu jest oznaczony zgodnie z dostępnymi sposobami płatności i obsługą.

Żółte pasy Telepass są zarezerwowane wyłącznie dla użytkowników Telepass. Mogą być również używane przez posiadaczy transponderów bip&go. Na tych pasach nie można otrzymać biletu.

System Otwarty
W systemie otwartym pobierana jest ryczałtowa opłata, którą należy uiścić na stacji poboru opłat. Do tego systemu należą następujące trasy:

A9Como – Mediolan
A8Varese – Mediolan
A5Mont Blanc – Aosta
A32Tunel Frejus – Turyn
A12Rzym – Civitavecchia
A56Neapol – Pozzuoli
A3Neapol – Salerno

Elektroniczny system Free Flow
Przy przejeździe przez bramy poboru opłat wszystkie pojazdy są skanowane elektronicznie, a ich numery rejestracyjne są automatycznie rejestrowane. Zatrzymywanie się nie jest wymagane, co eliminuje czas oczekiwania. Do tego systemu należą następujące trasy:

A36Węzeł drogowy Lomazzo do Lentate sul Seveso.
A59Tangenziale di Como
A60Tangenziale di Varese

Gotówka/Karta Kredytowa/Karta Bankowa
Na wszystkich stacjach poboru opłat można płacić gotówką. Często akceptowane są również najpopularniejsze karty kredytowe oraz karty bankowe (z symbolem Maestro lub V PAY). Pas ruchu jest odpowiednio oznaczony. Wyjątkiem jest wyjazd Sasso Marconi Północ, gdzie dostępne są tylko pasy Telepass.

Automatyczna płatność za pomocą Telepass i bip&go
Bezgotówkowo i bez zatrzymywania się można korzystać z oznaczonych na żółto pasów Telepass (symbol T). Wymagany jest transponder (urządzenie nadawcze) z umową, który umożliwia automatyczne naliczanie opłat z powiązanego konta. Obowiązują dodatkowe opłaty za korzystanie z usługi.

Urządzenie Telepass można nabyć online lub na miejscu w stacjach Punto-blu i punktach sprzedaży Telepass. Nie jest już wymagane włoskie konto bankowe. Usługa „Telepass Europeo” umożliwia płatność opłat drogowych również we Francji, Hiszpanii i Portugalii.

Telepass

Dostępny jest również transponder francuskiego dostawcy bip&go dla Włoch, Francji, Hiszpanii i Portugalii dla pojazdów do 3,5 t.

bipandgo

Viacard
VIACARD to karta przedpłacona, z której pobierane są opłaty. Można ją nabyć na stacjach obsługi, stacjach poboru opłat Autostrade per l’Italia i w lokalnych sklepach z tytoniem, nie jest przypisana do osoby ani pojazdu i ma nieograniczoną ważność. VIACARD umożliwia płatność wszędzie, z wyjątkiem czterech stacji poboru opłat na sycylijskiej A18 między Mesyną a Katanii (Roccalumera, Taormina, Giardini di Naxos i Fiumefreddo).

W przypadku niewystarczających środków można użyć do dwóch VIACARD. Jeśli środki na pierwszej karcie są niewystarczające, poprzez głośnik w języku włoskim zostanie wydane polecenie użycia kolejnej VIACARD. Jeśli nie masz kolejnej karty, naciśnij przycisk „Aiuto-Help”, „Richiesta di intervento” lub „Assistenza”. Otrzymasz wtedy paragon z pozostałą do zapłaty kwotą, którą można uregulować na następnej stacji ›Punto-blu‹. Pozostałą kwotę można również uregulować gotówką lub kartą kredytową/bankową tylko na pasach z obsługą.

Viacard

Dopłata w przypadku utraty biletu lub błędnego procesu płatności
W przypadku utraty biletu należy zapłacić karę oraz maksymalną możliwą opłatę na stacji wyjazdowej.

W przypadku błędnego procesu płatności na automacie zostanie wydany paragon z pozostałą do zapłaty kwotą. Aby otrzymać paragon, na niektórych automatach należy nacisnąć przyciski „Aiuto-Help”, „Richiesta di intervento”, „Assistenza” lub czerwony przycisk.

Włoskie stacje Punto blu umożliwiają uregulowanie pozostałej kwoty. Dopłata jest możliwa w ciągu 15 dni za pośrednictwem przelewu zgodnego ze standardem UE oraz w niektórych spółkach autostradowych także online. Sieć stacji Punto blu jest stopniowo redukowana.

Stacje Punto blu

Płatność online u wybranych spółek autostradowych

W przypadku nieuregulowania opłat drogowych mogą zostać wysłane wezwania do zapłaty przez firmy windykacyjne.

System Free-flow
Na autostradach A36, A59 i A60 w okolicach Como na północ od Mediolanu obowiązuje system Free-flow, w którym bezpośrednia płatność na stacji poboru opłat nie jest możliwa. Pojazdy są skanowane elektronicznie, a ich numery rejestracyjne automatycznie rejestrowane.

Dostępne są różne metody płatności, a opłata drogowa musi zostać uregulowana w ciągu 15 dni od przejazdu. Płatności można dokonać po rejestracji z podaniem numeru rejestracyjnego pojazdu online lub za pomocą aplikacji „Pedemontana Lombarda”.

Płatność online

Alternatywnie, opłata drogowa może być uregulowana po przejeździe na punkcie obsługi klienta „Punto Verde” na A36 przy węźle Mozzate (Como) podając numer rejestracyjny pojazdu i płacąc gotówką lub kartą kredytową. Jest to również możliwe na kilku stacjach benzynowych w regionie.

Za pomocą transponderów Telepass i bip&go płatność jest dokonywana automatycznie.

Pedemontana: Wszystkie opcje płatności

Płatne tunele we Włoszech

Tunel drogowy Munt-la-Schera (Szwajcaria-Włochy).

Zernez (Szwajcaria) – Livigno (Włochy).

Tunel Munt La Schera jest dostępem DO Livigno dla podróżnych z Trydentu-Górnej Adygi, Wenecji Euganejskiej, Engadyny, Szwajcarii i całej Północnej Europy. Przejazd odbywa się na zmianę w jednym kierunku, jest płatny i ma długość 3,5 km.

Sprzedaż biletów online jest ograniczona do kategorii samochodów osobowych z maksymalnie 9 miejscami siedzącymi, motocykli i kamperów/przyczep kempingowych, zarówno w jedną stronę, jak i w obie strony. Bilety na wszystkie inne kategorie pojazdów nie mogą być kupione online, lecz tylko na punkcie poboru opłat Punt dal Gall. Zakupiony bilet online może być przedstawiony w formie papierowej lub cyfrowej za pomocą urządzenia mobilnego (smartfon, tablet). Do zakupu wystarczy wprowadzić tylko okres przejazdu.

Klasa
Pojedynczy przejazd (Niedz.-Pt.)
Pojedynczy przejazd (Sobota)
Przejazd w obie strony (Niedz.-Pt.)
Przejazd w obie strony (Sobota)
Osobowe i dostawcze pojazdy do 9 miejsc i do 3,5 t DMC
25,00 CHF - 26,70€
35,00 CHF - 37,40€
42,00 CHF - 45,00€
50,00 CHF - 53,40€
Przyczepy kempingowe i Kampery
25,00 CHF - 26,70€
25,00 CHF - 26,70€
44,00 CHF - 47,00€
44,00 CHF - 47,00€
Motocykle
13,00 CHF - 13,90€
13,00 CHF - 13,90€
20,00 CHF - 21,40€
20,00 CHF - 21,40€

Akceptowane są najpopularniejsze karty kredytowe (np. Visa, Mastercard).

Zakup online

Godziny otwarcia

Tunel drogowy St. Bernard (Szwajcaria-Włochy)

Bourg-Saint-Pierre (Valais/Szwajcaria) – St. Rhemy-en-Bosses (Dolina Aosty/Włochy), długość 5,8 km.

Pojedynczy przejazd
Przejazd w obie strony
Kategoria A1: Motocykl, motocykl z wózkiem bocznym, motocykl z przyczepą.
18,50 CHF - 18,50€
24,50 CHF - 24,50€
Kategoria A2: Pojazdy z dwoma lub więcej osiami, wysokość przy przedniej osi poniżej 1,30 m, maksymalna wysokość całkowita 2 m.
31,00 CHF - 31,00€
50,00 CHF - 50,00€
Kategoria B1: Pojazdy z dwoma lub więcej osiami, wysokość całkowita powyżej 2 m i maksymalnie 3 m.
48,50 CHF - 48,50€
77,50 CHF - 77,50€

Opłaty można uiścić gotówką, kartą bankową lub popularnymi międzynarodowymi kartami kredytowymi (np. Visa, Mastercard).

letunnel.com

Tunel drogowy Mont Blanc (Francja - Włochy)

Tunel Mont Blanc, który łączy Chamonix we Francji z Courmayeur we Włoszech (dolina Aosty), ma długość 11,6 km. Jest to jeden z głównych tuneli w Alpach, umożliwiający bezpośrednie połączenie drogowe między tymi dwoma krajami przez góry.

Klasa 1
Klasa 2
Klasa 3
Klasa 4
Pojedynczy przejazd Francja - Włochy
51,50€
68,10€
186,90€
34,10€
Pojedynczy przejazd Włochy - Francja
52,30€
69,30€
190,00€
34,60€
W obie strony, start we Francji
64,20€
85,60€
290,90€
42,80€
W obie strony, start we Włoszech
65,30€
87,10€
295,80€
43,50€

Ceny w Euro

Przejazd w obie strony do 7 dnia 23:59 po wykupieniu biletu

Kampery zaliczane są do kategorii 2 niezależnie od wysokości i wagi

Opłaty można uiścić gotówką, najpopularniejszymi kartami kredytowymi i debetowymi (takimi jak Mastercard, VISA, Maestro), wybranymi kartami paliwowymi lub serwisowymi, a także za pomocą płatności zbliżeniowych.

Pojazdy napędzane autogazem (LPG, gaz płynny) muszą być zgłoszone na stacji poboru opłat. Kierowca otrzymuje wówczas etykietę, którą należy umieścić na przedniej szybie podczas przejazdu przez bramkę.

Oficjalna strona tunelu

Tunel drogowy Fréjus (Francja - Włochy)

Tunel Fréjus, łączący Modane we Francji z Bardonecchią we Włoszech, ma długość 12,8 km. Jest to jeden z głównych tuneli transgranicznych w Europie, umożliwiając bezpośrednią komunikację drogową między Francją a Włochami przez Alpy.

Klasa 1
Klasa 2
Klasa 3
Klasa 4
Pojedynczy przejazd Francja - Włochy
51,50€
68,10€
186,90€
34,10€
Pojedynczy przejazd Włochy - Francja
52,30€
69,30€
190,00€
34,60€
W obie strony, start we Francji
64,20€
85,60€
290,90€
42,80€
W obie strony, start we Włoszech
65,30€
87,10€
295,80€
43,50€

Ceny w Euro

Przejazd w obie strony do 7 dnia 23:59 po wykupieniu biletu

Kampery zaliczane są do kategorii 2 niezależnie od wysokości i wagi

Opłaty można uiścić gotówką, najpopularniejszymi kartami kredytowymi (takimi jak Mastercard czy VISA), a także wybranymi kartami paliwowymi i serwisowymi.

Oficjalna strona tunelu

Płatne drogi górskie i przełęcze we Włoszech

Droga wysokogórska Timmelsjoch

Ötztal (Tyrol) – Passeiertal (Południowy Tyrol)

Dostępna od początku czerwca do końca października, czynna codziennie od 7:00 do 20:00. Na włoskiej części drogi zabronione są zestawy pojazdów o łącznej długości przekraczającej 10 metrów (maksymalna długość przyczepy to 4,5 metra).

Auto do 3,5t
Zestaw
Motocykl
Kamper
Cała trasa
18,00€
18,00€
16,00€
18,00€

Ceny w Euro, obowiązują na rok 2023

Kamper powyżej 3,5t DMC 28,00€

Auta osobowe w obie strony 24,00€

Kolejowy transport samochodów we Włoszech

Tunele Lötschberg i Simplon (Szwajcaria-Włochy).

Kandersteg (Szwajcaria) – Iselle (Włochy), od kwietnia do października, od 1 do 9 odjazdów tygodniowo, czas przejazdu 1 godzina.

Od Kwietnia do Października
Samochód osobowy do 3,5 t DMC i maksymalnie 9 miejsc siedzących, kamper do 5 t DMC.
98,00 CHF - 104,60€
Samochód osobowy do 3,5 t DMC i maksymalnie 9 miejsc siedzących z przyczepą do 0,75 t DMC.
130,00 CHF - 138,80€
Samochód osobowy do 3,5 t DMC i maksymalnie 9 miejsc siedzących z przyczepą do 3,5 t DMC.
150,00 CHF - 160,00€
Motocykle powyżej 50 cm³ z/bez wózka bocznego, trójkołowce.
65,00 CHF - 69,40€

Tunel Simplon (Szwajcaria-Włochy).

Brig (Szwajcaria) – Iselle di Trasquera (Włochy) lub odwrotnie, co 90 minut, czas przejazdu 20 minut.

Cena
Samochód osobowy, kamper do 3,5 t DMC i maksymalnie 9 miejsc siedzących.
26,00 CHF - 27,80€
Kamper powyżej 3,5 t DMC.
45,00 CHF - 48,00€
Przyczepa do 0,75 t DMC.
15,00 CHF - 16,00€
Przyczepa powyżej 0,75 t do 3,5 t DMC.
26,00 CHF - 27,80€
Motocykl z/bez wózka bocznego, trójkołowce.
15,00 CHF - 16,00€

Opłaty drogowe we Włoskich miastach

Obszar:
Aby wjechać do strefy ograniczonego ruchu w centrum miasta (Zona a Traffico Limitato, ZTL ambientale), w określonych godzinach wymagany jest bilet płatny (ticket per l’accesso alla ZTL). Strefa jest monitorowana kamerami. Bilet nie obowiązuje między innymi w „Strefie T” i okolicy uniwersytetu, gdzie obowiązuje całodobowy zakaz ruchu.

Mapa ZTL Centrale z lokalizacjami kamer

Dotyczy pojazdów
Zakaz wjazdu obowiązuje dla:

  • Pojazdów spełniających normy emisji spalin Euro 0-2 (od 1 stycznia 2023: Diesel Euro 3. Wymagania będą stopniowo podwyższane do 2025 roku).
  • Wszystkie inne pojazdy uprawnione do wjazdu wymagają biletu.

Godziny obowiązywania:
Strefa obowiązuje codziennie od 7:00 do 20:00. W ciągu miesiąca kalendarzowego bilet umożliwia ograniczoną liczbę wjazdów. Poza tymi godzinami, wszystkie pojazdy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać bez ograniczeń i bez płatności.

Płatność:
Dostępne są wyłącznie bilety cyfrowe. Są ważne w wybranym z góry dniu, a w przypadku biletów bez daty użytkowania, należy je zweryfikować online przed użyciem. Bilety dostępne są online, w punktach sprzedaży TPER lub w biurze TPER (Via San Donato 25).

Zakup biletu online
Punkty sprzedaży TPER

Zwolnienie:
Goście hoteli w strefie ZTL powinni wcześniej uzgodnić z hotelem możliwości parkowania.
Pojazdy elektryczne mogą być zwolnione z opłat.

Wniosek o zwolnienie

Wszystkie pojazdy (z wyjątkiem motocykli), pojazdy benzynowe spełniające normy emisji spalin Euro 3-6, pojazdy Diesla spełniające normy emisji spalin Euro 4-6.6 euro (bilet dzienny), 15 euro (bilet 4-dniowy).

Obszar:
Aby wjechać do strefy ograniczonego ruchu w centrum miasta „Area C” w określonych godzinach, wymagany jest bilet płatny. Area C obejmuje strefę ograniczonego ruchu (Zona a Traffico Limitato, ZTL) w historycznym centrum miasta w obrębie murów miejskich „Cerchia dei Bastioni”. Starsze pojazdy nie mogą nabyć biletu. Wejście jest możliwe przez 43 punkty i jest monitorowane kamerami.

Mapa Area C

Dotyczy pojazdów

Zakaz wjazdu obowiązuje dla:

  • Pojazdów benzynowych spełniających normy emisji spalin Euro 0-2
  • Pojazdów Diesla Euro 0-5
  • Pojazdów Dual Fuel Diesel-LPG i Diesel-Methan Euro 0-4
  • Pojazdów i zestawów o długości ponad 7,50 m
  • Dwusuwowych motocykli i motorowerów Euro 0-1

Wszystkie inne pojazdy uprawnione do wjazdu wymagają biletu.

Godziny obowiązywania:
Strefa obowiązuje codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-19:30 (nie obowiązuje w dni świąteczne). Poza tymi godzinami, wszystkie pojazdy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać bez ograniczeń i bez płatności.

Płatność:
Bilet dostępny jest tylko online. Obecnie w obiegu znajdujące się bilety papierowe mogą być aktywowane online do 29 października 2024.

Po zakupie bilet należy aktywować online, podając kod PIN biletu. Aktywacja musi nastąpić w dniu przejazdu lub najpóźniej do północy następnego dnia.

Zakup biletu
Aktywacja biletu

Zwolnienie:
Niektóre pojazdy, w tym samochody elektryczne i hybrydowe oraz pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych, mogą uzyskać zwolnienie z opłat drogowych po złożeniu wniosku do władz Mediolanu. Samochody hybrydowe emitujące więcej niż 100 g/km CO2 muszą kupić bilet.

Zwolnienie z opłat

Pojazdy (z wyjątkiem motocykli): pojazdy benzynowe spełniające normy emisji spalin Euro 2-6, pojazdy Diesla spełniające normę emisji spalin Euro 6.7,50 euro (bilet dzienny), 30 lub 60 euro (bilety wielodniowe), 22,50 euro (płatność zaległa w ciągu 7 dni od przejazdu).

Obszar:
Aby wjechać do strefy ograniczonego ruchu w centrum miasta (Zona a Traffico Limitato, ZTL Centrale), w określonych godzinach wymagany jest płatny bilet wjazdowy. Strefa rozciąga się od Piazza Giulio Cesare do Via Cavour i od Porta Nuova do Porta Felice, jest monitorowana przez kamery. Starsze pojazdy nie mogą nabyć biletu.

Mapa ZTL Centrale

Dotyczy pojazdów

Zakaz wjazdu obowiązuje dla:

  • Pojazdów benzynowych spełniających normy emisji spalin Euro 0-2
  • Pojazdów Diesla Euro 0-3

Wszystkie inne pojazdy uprawnione do wjazdu wymagają biletu.

Bezpłatny wjazd dla motocykli i pojazdów elektrycznych po rejestracji.

Godziny obowiązywania:
Strefa obowiązuje od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 20:00; maj-październik: piątek 8:00-24:00, sobota 0:00-6:00 i 20:00-24:00, niedziela 0:00-6:00; listopad-kwiecień: piątek 8:00-20:00 i 23:00-24:00, sobota 0:00-6:00 i 23:00-24:00, niedziela 0:00-6:00. Poza tymi godzinami, wszystkie pojazdy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać bez ograniczeń i bez płatności.

Płatność:
Bilet wjazdowy dostępny jest w Centrum Mobilności Miasta Palermo AMAT, Via A. Borrelli 16 (blisko Piazza Croci) lub w ich biurach (Via Gusti, Piazza A. de Gasperi, Via Basile, Główny Dworzec Kolejowy), a także w punktach włoskiego klubu samochodowego ACI lub online.

Punkty sprzedaży ACI
Zakup online

Po zakupie bilet należy aktywować: poprzez aplikację PalerMobilità lub online. Użytkownicy z włoskim numerem telefonu komórkowego mogą aktywować wysyłając SMS na +39 33 99 94 29 27 (tekst: „ZTL [numer rejestracyjny pojazdu] [kod PIN]”).

Pojazdy (z wyjątkiem motocykli): pojazdy benzynowe spełniające normy emisji spalin Euro 3-6, pojazdy Diesla spełniające normy emisji spalin Euro 4-6.5 euro (bilet dzienny dla turystów), 20 euro (bilet miesięczny dla turystów).

Opłaty drogowe w krajach sąsiednich

Austria

Francja

Malta

Słowenia

Szwajcaria

Nasza misja

Łączymy niesienie pomocy innym z przyjemnością i naszą fascynacją do motoryzacji. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, wciąż podnosząc kwalifikacje i poprzeczkę. Jesteśmy przekonani, że nasze usługi w sposób znaczący poprawią możliwości uzyskania pomocy na polskich drogach.

Wyszukiwanie

Profile

Facebook

e-OPAK na Facebooku