fbpx
Logo e-OPAK - Ogólnopolska Pomoc Drogowa
Wezwij Pomoc 24h/7

Pomoc drogowa 24/7

Zgłoś awarię online

Wypełnij formularz

+48 531 120 251

Telefoniczne zgłaszanie awarii

Serwis

+48 512 640 361

Wszystko poza zgłaszaniem awarii (8:00-16:00)

Edit Template
Start » Pomoc Drogowa » Odpalanie Awaryjne

Twoje auto nie odpala? Masz rozładowany akumulator i potrzebujesz awaryjnego odpalania samochodu? Nie musisz już dalej szukać pomocy drogowej – my zrobimy to za Ciebie!

Pracujemy przez 24h – 7 dni w tygodniu. Nasza pomoc drogowa obejmuje cały kraj.

Potrzebujesz natychmiastowej pomocy?

Chcesz abyśmy oddzwonili?

Awaryjne Odpalanie pojazdów

Zapewnimy Ci niezawodną pomoc drogową oraz awaryjne odpalanie z naszej sprawdzonej sieci partnerów e-OPAK w Polsce, dostosowaną do Twoich potrzeb.

e-opak.pl - twój partner na drodze. Pomoc drogowa awaryjne odpalanie na kable

Profesjonalna usługa awaryjnego odpalania samochodu

Zanim zdecydujesz się na awaryjne odpalanie samochodu na kable, musisz wiedzieć, jak to zrobić prawidłowo i bezpiecznie. W przeciwnym razie możesz uszkodzić nie tylko swój akumulator, ale także elektronikę pojazdu lub nawet spowodować pożar. Nie każdy samochód nadaje się do odpalania na kable i nie każdy kabel jest odpowiedni do tego celu. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy drogowej, która zapewni Ci szybką i skuteczną usługę uruchamiania pojazdów.

Co to jest awaryjne odpalanie samochodu na kable?

Awaryjne odpalanie samochodu na kable polega na podłączeniu akumulatora rozładowanego pojazdu do akumulatora naładowanego pojazdu za pomocą specjalnych przewodów z zaciskami. W ten sposób prąd płynie z jednego akumulatora do drugiego i umożliwia uruchomienie silnika rozładowanego pojazdu. Jest to często stosowana metoda w sytuacjach, gdy akumulator rozładował się np. przez pozostawienie włączonych świateł lub radia.

Jakie są zagrożenia związane z awaryjnym odpalaniem samochodu na kable?

Awaryjne odpalanie samochodu na kable nie jest tak proste i bezpieczne, jak się wydaje. Może wiązać się z wieloma zagrożeniami, takimi jak: – Uszkodzenie akumulatora lub elektroniki pojazdu przez zwarcie lub przepięcie. – Uszkodzenie alternatora lub regulatora napięcia przez nadmierny prąd. – Uszkodzenie komputera pokładowego lub innych podzespołów przez zakłócenia elektromagnetyczne. – Wybuch akumulatora lub pożar przez iskrzenie lub nagrzewanie się przewodów. – Uraz elektryczny lub poparzenie przez dotknięcie napiętych przewodów lub metalowych części.

Jakie są warunki do prawidłowego i bezpiecznego awaryjnego odpalania samochodu na kable?

Aby uniknąć powyższych zagrożeń, należy spełnić kilka warunków, takich jak: 

  • Wybrać odpowiednie przewody do odpalania, które mają wystarczającą średnicę i długość oraz izolowane zaciski. Zbyt cienkie lub zbyt długie przewody mogą spowodować spadek napięcia lub nadmierne nagrzewanie się. Zbyt duże lub nieizolowane zaciski mogą spowodować zwarcie lub iskrzenie. 
  • Wybrać odpowiedni pojazd do odpalania, który ma podobny typ i pojemność akumulatora oraz napięcie instalacji elektrycznej. Zbyt mały lub zbyt duży akumulator może nie zapewnić wystarczającego prądu lub spowodować przepięcie. Różne napięcia instalacji elektrycznej mogą uszkodzić elektronikę pojazdu. 
  • Wybrać odpowiednią kolejność podłączania i odłączania przewodów do akumulatorów. Zawsze należy najpierw podłączyć czerwony przewód do dodatniego bieguna (+) akumulatora naładowanego, a następnie do dodatniego bieguna (+) akumulatora rozładowanego. Potem należy podłączyć czarny przewód do ujemnego bieguna (-) akumulatora naładowanego, a następnie do metalowej części karoserii rozładowanego pojazdu (np. śruby zawieszenia). Odłączanie należy wykonać w odwrotnej kolejności. 
  • Wybrać odpowiedni moment uruchomienia i zgaszenia silnika obu pojazdów. Zanim uruchomi się silnik rozładowanego pojazdu, należy odczekać kilka minut, aby akumulator się naładował. Po uruchomieniu silnika rozładowanego pojazdu, należy odczekać kolejne kilka minut, aby akumulator się zrównoważył. Przed odłączeniem przewodów, należy zgasić silnik naładowanego pojazdu, aby uniknąć przepięcia.

Dlaczego warto skorzystać z usługi e-OPAK awaryjnego odpalania pojazdów?

Jeśli nie masz pewności, jak prawidłowo i bezpiecznie odpalić samochód na kable, lub nie masz odpowiedniego sprzętu i pojazdu do tego celu, lepiej nie ryzykuj i skorzystaj z naszej usługi awaryjnego odpalania pojazdów e-OPAK.

Oferujemy Ci:

  • Szybki dojazd na miejsce awarii na terenie całej Polski.
  • Profesjonalny sprzęt do odpalania, który zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność.
  • Doświadczony personel, który zna wszystkie zasady i techniki odpalania na kable.
  • Możliwość odstawienia Twojego pojazdu do warsztatu, jeśli okaże się, że problem jest poważniejszy niż rozładowany akumulator.

Dodatkowe Usługi

Zapewnimy Ci niezawodną pomoc drogową z naszej sprawdzonej sieci partnerów e-OPAK w Polsce, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Oceń tą stronę