Twój zbiornik jest pusty? W trasie może się zdarzyć, że zabraknie Ci paliwa. Tankowanie jest ciągle przekładane na następną stację benzynową, a gdy w baku jest już „rezerwa”, okazuje się, że człowiek utknął w korku i … w końcu silnik nagle się wyłącza. Czasami psuje się wskaźnik paliwa i mimo wyświetlania zawartości zbiornika, zbiornik jest pusty. W takich sytuacjach służymy pomocą. Dostawa paliwa jest uwzględniona w naszej ofercie.

Co powinieneś zrobić zanim do nas zadzwonisz ?

  1. Zabezpiecz swoje auto, ustawiając je w miejscu bezpiecznym aby nie stwarzało zagrożenia na drodze dla Ciebie i dla innych uczestników ruchu. Tutaj przeczytasz jak zrobić to prawidłowo >>
  2. Zweryfikuj jakiego paliwa dokładnie potrzebujesz. Benzyna? Diesel?
  3. Sprawdź w jakim miejscu dokładnie się znajdujesz.
  4. Wezwij pomoc drogową i dowóz paliwa
e-opak - pomoc drogowa wezwij pomoc

Wezwij Pomoc

Pomoc drogowa
Telefon: +48 531 120 251

Samochód nie odpala pomimo dolania paliwa?

Jeśli zabraknie Ci paliwa podczas jazdy, może się niekiedy zdarzyć, że auto pomimo jego uzupełnienia, nie będzie chciało odpalić. Przyczyny mogą być różne.

Pompa może zassać z dna zbiornika różne zabrudzenia, które odkładały się w nim podczas eksploatacji samochodu. Prowadzi to do zapchania filtra paliwa i niedrożności układu paliwowego. Konieczna jest wtedy wymiana lub czyszczenie filtra.

Inną przyczyna, najczęściej dotyczącą samochodów z silnikami diesla, jest zapowietrzenie układu paliwowego. W skrajnych przypadkach może to prowadzić nawet do uszkodzenia silnika.

Niekiedy udaje się naprawić usterkę na miejscu, jednak często wymagana jest wizyta w warsztacie, co niesie za sobą konieczność odholowania samochodu do najbliższego mechanika.

Staraj się nie dopuszczać do braku paliwa. Tankuj na zapas, mając na uwadze, że na drodze mogą Cię spotkać nieprzewidziane sytuacje. Dla całkowitego bezpieczeństwa zalecamy zakup kanistra rezerwowego, w którym będziesz woził zapas paliwa na sytuacje awaryjne.

Polecane produkty

Z kodem „OPAK” dostaniesz 5% rabatu w sklepie gsmarkt.pl

MOJE AUTO Kanister rezerwowy do paliwa 5L

Kanister rezerwowy do paliwa 5L  Bezpieczny sposób przechowywania i transportu paliwa. W zestawie z wygodnym lejkiem do nal...

29,00 zł

MOJE AUTO Kanister rezerwowy do paliwa 10L

Kanister rezerwowy do paliwa 10L  Bezpieczny sposób przechowywania i transportu paliwa. W zestawie z wygodnym lejkiem do na...

45,00 zł

YATO Lejek do paliwa i oleju 2-częściowy 150mm

Lejek 2-częściowy do paliwa, oleju oraz innych płynów eksploatacyjnych. Wykonany z odpornego polipropylenu. Znajduje szer...

17,00 zł