Logo e-OPAK - Ogólnopolska Pomoc Drogowa
Wezwij Pomoc 24h/7

Pomoc drogowa 24/7

Zgłoś awarię online

Wypełnij formularz

+48 531 120 251

Telefoniczne zgłaszanie awarii

Serwis

+48 512 640 361

Wszystko poza zgłaszaniem awarii (8:00-16:00)

Edit Template
Wezwij Pomoc 24h/7

Pomoc drogowa 24/7

Zgłoś awarię online

Wypełnij formularz

+48 531 120 251

Telefoniczne zgłaszanie awarii

Serwis

+48 512 640 361

Wszystko poza zgłaszaniem awarii (8:00-16:00)

Edit Template

Islandia

Tankowanie i ładowanie na Islandii

Wybierasz się do Islandii?

Sprawdź jakie obowiązują opłaty drogowe

i zaplanuj swoją podróż do lub przez Islandię.

Dostępność paliwa na Islandii

Tankowanie samochodu na Islandii może być bardziej wymagające niż w innych krajach, zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy podróżują po kraju wynajętym pojazdem. Warto zatem wcześniej zapoznać się z funkcjonowaniem lokalnych stacji benzynowych. 

Bardzo często spotykane są stacje samoobsługowe, które oferują płatność kartą. Wybierając opcję tankowania do pełna, na naszej karcie blokowana jest kwota około 30.000 ISK. Po dokończeniu tankowania różnica w wydanej kwocie zostaje odblokowana. Zazwyczaj dzieje się to praktycznie od razu, ale bywają sytuacje, gdzie odblokowanie różnicy może potrwać nawet tydzień.

Przed wyprawą w odległe regiony, na etapie planowania trasy, należy sprawdzić poziom paliwa i oszacować odległość do najbliższej stacji benzynowej, tankując z odpowiednim zapasem.

W górskich obszarach zużycie paliwa może wzrosnąć nawet o połowę, a stacje benzynowe są tam rzadkie. Dlatego zaleca się zawsze mieć wystarczającą ilość paliwa w baku, aby móc bezpiecznie wrócić do poprzedniej stacji.

Gdy Twoje auto Cię zawiedzie w drodze do Islandii,

Ogólnopolska Pomoc Drogowa e-OPAK

My nie zawodzimy. Jesteśmy zawsze tam gdzie tego potrzebujesz.

Ładowanie samochodów elektrycznych na Islandii

Stacje ładowania samochodów elektrycznych na Islandii

W całej Islandii rozwinięto kompleksową sieć punktów ładowania samochodów elektrycznych, skoncentrowanych przede wszystkim wzdłuż kluczowej trasy nr 1 i w rejonach miejskich. Sieć ta jest rzadsza na terenach wiejskich, ale jest stale poszerzana o nowe lokalizacje.

Wyróżnia się dwa główne typy stacji ładowania na Islandii:

  • Stacje ładowania AC, bazujące na technologii prądu przemiennego, które oferują możliwość standardowego lub wolniejszego ładowania pojazdów.
  • Stacje ładowania DC, oparte na prądzie stałym, przeznaczone do szybkiego ładowania. Wiele z nich jest dodatkowo wyposażonych w opcję ładowania za pomocą prądu przemiennego AC, co zwiększa ich uniwersalność.

Mapa stacji ładowania pojazdów elektrycznych na Islandii

Planowanie trasy autem elektrycznym na Islandii

Planowanie podróży wakacyjnej samochodem elektrycznym wymaga odpowiedniego przygotowania. Istnieje wiele aplikacji oferujących bogaty zestaw informacji dotyczących ładowania auta elektrycznego na Islandii. Dzięki zaawansowanej funkcji filtrowania, możliwe jest dostosowanie wyszukiwania stacji ładowania do konkretnego modelu pojazdu.

Ponadto, aplikacje te dostarczają informacje o liczbie dostępnych punktów ładowania na danej stacji, a także umożliwiają dodanie stacji ładowania do planera trasy.

Pamiętasz o sprawdzeniu ładowarek samochodowych na Islandii?

Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym

dopasowanym do Twoich potrzeb.

Tankowanie i ładowanie w krajach sąsiednich

Dania - urlop, widoki

Dania

Dowiedz się więcej

Urlop w Norwegii

Norwegia

Dowiedz się więcej

Ulica w Wielkiej Brytanii z wywieszonymi flagami państwowymi

Wielka Brytania

Dowiedz się więcej

Nasza misja

Łączymy niesienie pomocy innym z przyjemnością i naszą fascynacją do motoryzacji. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, wciąż podnosząc kwalifikacje i poprzeczkę. Jesteśmy przekonani, że nasze usługi w sposób znaczący poprawią możliwości uzyskania pomocy na polskich drogach.

Wyszukiwanie

Profile

Facebook

e-OPAK na Facebooku