Wezwij Pomoc 24h/7

Pomoc drogowa 24/7

Zgłoś awarię online

Wypełnij formularz

+48 531 120 251

Telefoniczne zgłaszanie awarii

Serwis

+48 512 640 361

Wszystko poza zgłaszaniem awarii (8:00-16:00)

Edit Template
Start » Blog » Jak prawidłowo holować samochód?

Z pozoru holowanie pojazdu wydaję się bardzo prostą czynnością. Podpięcie auta uszkodzonego do pojazdu sprawnego i jedziemy. Niby tak, jednak wiele czynników będzie miało wpływ na prawidłowe i bezpieczne holowanie pojazdu.

W sklepach motoryzacyjnych możemy zaopatrzyć się w linki holownicze. Są wykonane z różnych materiałów, posiadają też różne końcówki. Przy wyborze takiego sprzętu warto zwrócić uwagę na wagę uciągu, jeżeli nasze auto waży 1,5 t, kupmy taką z co najmniej maksymalną wartością 3t. Z doświadczenia wiemy, że najwygodniejsza w montażu i najbezpieczniejsza jest linka, a w sumie to pas holowniczy z hakami, zajmie on nam niewiele miejsca w przestrzeni bagażowej, i w razie awarii nas nie zawiedzie.

Pas holowniczy z hakiem wyposażonym w blokady zapadkowe.

Warto podkreślić, że holowanie auta może odbyć się gdy:

Przykład ucha holowniczego.

Jeżeli te warunki są spełnione należy umieścić trójkąt ostrzegawczy za tylną szybą, zamontować ucho do holowania, które zazwyczaj znajduje się w bagażniku przy kole zapasowym, lub zestawie naprawczym. Montujemy go w zderzaku przednim lub tylnym, w specjalnie przeznaczonym do tego otworze. Następnie podłączamy linkę holowniczą i zanim ruszymy w drogę, pamiętaj aby napiąć linkę holowniczą, w celu uniknięcia zerwania jej. Pamiętaj, żeby linka całą drogę pozostawała napięta. Samochód holujący powinien unikać ostrego przyśpieszania i gwałtownego hamowania, natomiast hamować powinien pojazd z tyłu (holowany). Najlepiej kiedy obaj kierowcy pozostają w stałym kontakcie.

W terenie zabudowanym ograniczenie prędkości dla pojazdów holujących się to 30 KM/H, w przypadku terenu niezabudowanego 60 KM/H.

Jeżeli w jakimkolwiek stopniu nie czujesz się pewnie i boisz się samemu holować pojazd, nie rób tego! Twoja niepewność może spowodować niebezpieczeństwo dla Ciebie i innych użytkowników drogi. Zadzwoń do nas a my w bezpieczny sposób przetransportujemy twój pojazd.

Oceń stronę

Lokalizacje

Sprawdź obszary działania

Sprawdź w których województwach, miastach i na jakich drogach świadczymy usługi pomocy drogowej takie jak: Mobilne naprawy, holowanie, odpalanie samochodów, dowóz paliwa i inne.

Sprawdź

Partnerstwo

Zostań naszym partnerem

Prowadzisz firmę świadczącą usługi pomocy drogowej? Jesteś mobilnym mechanikiem? Posiadasz mobilną wulkanizację? Wypełnij formularz i dołącz do e-OPAK

Zostań Partnerem

Nasza Misja

Łączymy niesienie pomocy innym z przyjemnością i naszą fascynacją do motoryzacji. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, wciąż podnosząc kwalifikacje i poprzeczkę. Jesteśmy przekonani, że nasze usługi w sposób znaczący poprawią możliwości uzyskania pomocy na polskich drogach.

Serwis

Wyszukiwanie

Newsletter